W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Zamknij ×
← Poprzedni Następny →
Polecamy
Author Img Autor artykułu: Ireneusz Świderski 18 lut 2015

HoloLens - okulary rozszerzonej rzeczywistości.

HoloLens - okulary rozszerzonej rzeczywistości


Styczniowa konferencja dotycząca platformy Windows 10 nie obyła się bez wielkiego "boom". Firma Microsoft na spotkaniu zaprezentowała okulary rozszerzonej rzeczywistości HoloLens. Konstrukcja gadżetu pozwala użytkownikowi widzieć modele przedmiotów nałożone na rzeczywisty obraz środowiska, a nawet wchodzić z nimi w interakcję. Wszystko oczywiście zależne jest od konkretnego programu i ograniczeń jego twórcy.


Okulary HoloLens to niewątpliwie duże zaskoczenie dla większości osób biorących udział w konferencji poświęconej Windows 10. Holograficzna platforma marki Microsoft stanowi doskonałe podłoże do tworzenia aplikacji. Czy ten wynalazek wskrzesi spółkę?Jak działają okulary HoloLens? Gadżet wyświetla przed nami przezroczysty obraz trójwymiarowy, dzięki czemu wszystkie modele przedmiotów nakładane są na naprawdę istniejące elementy otoczenia. Możemy zatem postawić na naszym prawdziwym biurku przedmiot stworzony przez program, który widoczny będzie tylko po założeniu okularów. Przedstawiciele Microsoft ma nadzieję, że gogle te idealnie sprawdzą się nie tylko do grania w gry, ale również w projektowaniu konstrukcji trójwymiarowych, nauce oraz komunikacji.


Okulary HoloLens obsługiwane są za pomocą gestów oraz głosu. Odpowiedni mechanizm sprawia, że urządzenie rozpoznaje także nasze aktualne położenie. Pozwala to na wyświetlanie hologramów zależnie od tego gdzie i w jakim miejscu się znajdujemy. Microsoft zadbał o każdy najdrobniejszy szczegół swojego wynalazku. Pomocą w odnajdywaniu bądź klasyfikacji przedmiotów nakładanych na istniejącą rzeczywistość będzie słuch. Odpowiedni zestaw narzędzi pozwala emitować przez hologramy dźwięki, te natomiast ułatwią nam odnajdywanie wirtualnych przedmiotów.


Okulary Microsoft Hololens są o tyle dobre, że nie wymagają podpinania dodatkowych urządzeń, jak to jest w przypadku gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Sprzęt posiada wszystkie niezbędne czujniki, a także własny system operacyjny. Kiedy produkt trafi na rynek? Microsoft chce by oficjalna premiera odbyła się jak najszybciej. Nieoficjalnie mówi się, że może to nastąpić wraz z premierą Windowsa 10, ale na razie są to tylko i wyłącznie plotki.Na konferencji w styczniu Microsoft zaprezentował również ekran Surface Hub. Wbrew nazwie, urządzenie te jest pokaźnych rozmiarów. Ekran ma 84 cale i rozdzielczość 4K. wynalazek posiada dwie kamery, mikrofony, głośniki, łączność Bluetooth, NFC oraz dotykowy interfejs. Docelowe zastosowanie tego ekranu nie jest jeszcze znane. Twórcy uważają, że świetnie sprawdzi się w przypadku rozmów na Skype, rysowania, prowadzenia notatek bądź przeglądania stron Internetowych. Urządzenie pracuje pod kontrolą Windowsa 10.

Zobacz także

Samsung Galaxy A5 - Sztuka mądrego wyboru.

Prezent pod choinkę. Prezent dla Taty, Mamy, Córki i Syna ...coś dla każdego.

Apple Watch – najciekawsze aplikacje, wsród nich UBER.

Huawei P8 czyżby lepszy niż iPhone 6 Plus i Galaxy S6 ?

Power bank - niezbędny ? TAK !!! ZAWSZE !