W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Zamknij ×
← Poprzedni Następny →
Polecamy
Author Img Autor artykułu: Ireneusz Świderski 27 lis 2014

WIRUS NA ANDROIDZIE PRZYŁAPANY ....... NA GORĄCYM UCZYNKU.

Wirus na androidzie przyłapany na gorącym uczynku.


Uwaga ! Nowy wirus na androidzie. Jeszcze nie wiem co to jest. Całkiem przypadkiem udało mi się go przyłapać w trakcie "pracy". Posługuję się smartfonem Sony Xperia S z zainstalowanym androidem w wersji 4.1.2 . Smartfon jest bardzo przyjemny w użytkowaniu. Dosyć szybki by sprostać najpopularniejszym zadaniom. Rozdzielczość też jest bez zarzutu. Nigdy nie sprawiał większych problemów. Raz czy może dwa razy zdarzyła się zawiecha ale to raczej z mojej winy bo zbyt wiele chciałem na raz zrobić.
Ale do rzeczy. Jakież było moje zdziwienie gdy wczoraj usłyszałem dźwięki obsługi mojego smartfona które dochodziły z kieszeni płaszcza. Akurat mam ustawiony dźwięk na dotyk ekranu dotykowego jak i włączony ślad dotyku. Nie wiem czy to fajne ale chciałem też te opcje przetestować. Wracając do tematu wirusa na androidzie. Usłyszałem te niepokojące dźwięki , wyjąłem z kieszeni Xperię S i ujrzałem jakby ktoś niewidzialnym paluchem próbował włączyć wi-fi. Na filmie widać ślad dotyku, jakby ktoś cały czas trzymał paluch. Po pewnym czasie udało się wirusowi włączyć wi-fi co możecie zobaczyć na filmie który nakręciłem drugim telefonem. Jakość filmu nie jest zbyt wysoka, niemniej widać jak wirus działa. Teraz właściwie jasne stają się dla mnie moje wysokie rachunki pomimo tego że smartfon Xperia S to mój dodatkowy telefon i siłą rzeczy nie korzystam z niego zbyt często. Zastanawia mnie jak, ten wirus na androida dostał się do mojego smartfona. Właściwie zawsze mam wyłączoną komórkową transmisję danych, więc ta droga jest mało prawdopodobna. Natomiast zdarza mi się podłączyć telefon do komputera aby, przenieść zdjęcia. Może tą drogą wirus dostał się do telefonu. Gdyby moje podejrzenia okazały się trafne, byłaby to niemała sensacja. Może się okazać że, aktualizacje z firmowych źródeł które android i inne aplikacje zainstalowane w smartfonie wykonuje też nie są w stu procentach bezpiecznie. W takim przypadku ustawienie w smartfonie automatycznej aktualizacji jest jak pozostawienie otwartego domu, czyli "witajcie wszyscy znani i nieznani" ;)
Obejrzyjcie filmik i podzielcie się tą informacją ze znajomymi, tak na wszelki wypadek, dla przestrogi.


Zobacz także

Samsung Galaxy A5 - Sztuka mądrego wyboru.

Prezent pod choinkę. Prezent dla Taty, Mamy, Córki i Syna ...coś dla każdego.

Apple Watch – najciekawsze aplikacje, wsród nich UBER.

Huawei P8 czyżby lepszy niż iPhone 6 Plus i Galaxy S6 ?

Power bank - niezbędny ? TAK !!! ZAWSZE !