W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Zamknij ×
← Poprzedni Następny →
Polecamy
Author Img Autor artykułu: Ireneusz Świderski 29 paź 2014

Śmierć smartfonów ? - to nie żart, to możliwe.

Tytuł może przesadny ale nie pozbawiony sensu bo...

..........tak jak to bywa w przyrodzie śmierć zaczyna się od pierwszego dnia życia.
Na pewno smartfony nie znikną z dnia na dzień z naszego życia ale twierdzę że, będą stanowiły margines. Może to nastąpić szybciej niż nam się wydaje. Dlaczego? A to za sprawą tabletów. Tym bardziej że, producenci sami wytaczają tę ścieżkę, być może, nie do końca świadomie.
Firma HTC zaprezentowała produkt "HTC Mini", nazwijmy to pilot do smartfona Butterfly :-) . Pozwala on użytkownikowi na pracę na smartfonie bez wyciągania go z kieszeni. Za pomocą HTC mini można odbierać i wykonywać połączenia, odbierać i wysyłać smsy, przeglądać kalendarz, odtwarzać muzykę, przeglądać filmy jak również robić zdjęcia, czyli prawie jak w smartwatchach.
No i pięknie. Mamy smartfona w kieszeni i kontrolujemy go za pomocą czegoś, co jak by nie patrzeć, przypomina telefony komórkowe z przed około 15 lat.
W takim razie po co nam w ogóle smartfon w kieszeni ? Czy nie lepiej mieć tablet w teczce czy plecaku lub torebce ? Jaki jest sens posiadania smartfona z małym ekranem skoro można mieć tablet z dużym ekranem. Wygląda na to że, na drodze swoistej ewolucji smartfony przestaną mieć rację bytu z powodu niezbyt wygodnego zastosowania bo: telefonuje się z tego niezbyt wygodnie, bo to jakieś nieporęczne, duże i szybko wyczerpuje się bateria. Z drugiej strony, aby obejrzeć film, przeglądać internet, notatki, itp. to za mały ma to ekran. Właściwie można by powiedzieć że, smartfon jest jak quad. Quad łączy w sobie najgorsze cechy samochodu i motocykla. Na głowę deszcz pada tak samo jak na motocyklu a w korkach się nie da przeciskać tak samo jak samochodem. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem będzie posiadanie tableta i pilota-telefonu do niego. Ah... przypomniał mi się chyba najlepszy roboczy telefon jaki miałem... NOKIA 6310i... tydzień gadania bez baterii ładowania... Kto dziś jeszcze pamięta że, tak było można pracować. Taki zestaw byłby idealny... roboczy telefon który byłby pilotem do tableta...i tablet w teczce.....No i gdzie tu miejsce na smartfon ?P.S. Jak już wspomniałem o HTC Butterfly 2 to poinformuję o podstawowych danych technicznych:
HTC Butterfly 2 jest odpowiednikiem J Butterfly dedykowany tylko dla japońskiej sieci KDDI. HTC butterfly 2 też nie zobaczymy w Polsce ponieważ jest on przeznaczony na rynki azjatyckie. Niemniej znając ambitnych i inteligentnych Polaków telefon pojawi się na popularnym serwisie aukcyjnym na bank . Smartfon posiada 5-calowy ekran full HD, serce urządzenia to Snapdragon 801 (4x2,5 Ghz) więc przyzwoicie, 2 GB RAMu... aparat Duo Camera który wykonuje zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 13 Mpix. HTC butterfly 2 zaopatrzony jest też w przednią kamerę więc i videorozmowy są wykonalne. Całość zapakowano do wodoszczelnej obudowy IP57.
Zobacz także

Samsung Galaxy A5 - Sztuka mądrego wyboru.

Prezent pod choinkę. Prezent dla Taty, Mamy, Córki i Syna ...coś dla każdego.

Apple Watch – najciekawsze aplikacje, wsród nich UBER.

Huawei P8 czyżby lepszy niż iPhone 6 Plus i Galaxy S6 ?

Power bank - niezbędny ? TAK !!! ZAWSZE !