W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Zamknij ×
← Poprzedni Następny →
Polecamy
Author Img Autor artykułu: Ireneusz Świderski 15 paź 2014

Windows 10 - już możesz go mieć !

Windows 10 - już możesz go mieć !

Z systemem operacyjnym Windows jest jakoś dziwnie. Najczęściej słyszy się opinie że, poprzedni był lepszy a ten to dno i pół metra mułu, itp. Ale jakoś tak dziwnie się najczęsciej składa że, każdy kto używa Windows'a chce mieć najnowszego. Windows to jakiś fenomen i nie można się z tym nie zgodzić.

Microsoft oficjalnie planuje premierę Windows 10 na 2015 rok ale już teraz została udostępniona wersja Windows 10 Technical Preview dla osób które maja zainstalowany Windows 7. Aby dokonać aktualizacji z Windows 7 do Windows 10 należy dołączyć do programu Windows Insider, dzięki któremu Microsoft zbiera opinie na temat najnowszego oprogramowania.

Z informacji jakie do nas dotarły, na dzień dzisiejszy już ponad milion użytkowników dołączyło do programu Windows Insider. Spośród nich 200 tysięcy osób wysłało do Microsoft swoje opinie.

W kwestii nazwy, należy wspomnieć, rozwiewając wszelkie spekulacje że przeskok z 8 na 10 odbył się naturalnie, co sugeruje, że 8.1 można by policzyć jako Windows 9, wyjaśnił na konferencji Dreamforce w San Francisco Tony Prophet , wiceprezes działu Windows Marketing.

Co nowego wnosi WINDOWS 10.

Nowy system ma być kompleksowo uniwersalny i dostosowany do największej ilości urządzeń w historii. Użytkownicy, komputerów PC, tabletów, laptopów, notebooków oraz smatphon' ów, palmphon' ów ..itp.. maja mieć możliwości uruchamiania dokładnie takich samych wersji aplikacji.

- Windows 10 to najbardziej pełny ze wszystkich naszych systemów. Dostarczy właściwych doznań we właściwym czasie-mówił Terry Myerson, wiceprezydent działu koncernu Microsoft.

W systemie operacyjnym pojawi się tak lubiany przez użytkowników meny start. Będzie on bardziej przyjazny ponieważ daje możliwość zmiany wielkości oraz przypinania do niego aplikacji i kafelków.

Zobaczymy też nowość "Task View które daje możliwość po wciśnięciu przycisku zobaczenia listy aktualnie otwartych programów. Windows 10 umozliwia nam również pracę na kilku wirtualnych pulpitach... Przełączamy się miedzy nimi bardzo wygodnie i szybko.

Interfejs systemu Windows 10 jest dosyć przyjazny. Stanowi równowagę pomiędzy tradycyjnym Windows 7 a dotykowym Windows 8.

Wygląda na to że jest się czym zainteresować więc brać, pobierać i używać.
Zobacz także

Samsung Galaxy A5 - Sztuka mądrego wyboru.

Prezent pod choinkę. Prezent dla Taty, Mamy, Córki i Syna ...coś dla każdego.

Apple Watch – najciekawsze aplikacje, wsród nich UBER.

Huawei P8 czyżby lepszy niż iPhone 6 Plus i Galaxy S6 ?

Power bank - niezbędny ? TAK !!! ZAWSZE !