W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Zamknij ×
← Poprzedni Następny →
Polecamy
Author Img Autor artykułu: Ireneusz Świderski 06 paź 2014

Bill Gates liczy na rozwój mobilnych płatności i chwali Apple Pay

Bill Gates podczas wywiadu dla telewizji Bloomberg bardzo pozytywnie wypowiedział się o Apple Pay. Wspomniał również o potencjale, jaki niosą ze sobąpłatności mobilne.

Założyciel Microsoftu podkreślał brak konieczności noszenia ze sobą fizycznej karty płatniczej oraz wysoki poziom bezpieczeństwa nowej usługi Apple. Dzięki tym zaletą Apple Pay może rozpowszechnić ten rodzaj płatności oraz wprowadzić je na całkowicie nowy poziom. Według Billa Gatesa mimo konkurencyjnych rozwiązań istniejących już na rynku takich jak Google Wallet, to właśnie Apple Pay ma szansę dotrzeć do mas, on sam w to bardzo wierzy. Premiera usługi Apple Pay w październiku razem z aktualizacją do iOS 8.1. Niestety usługa na początku nie będzie dostępna w Polsce i nie wiadomo czy w ogóle będzie dostępna w naszym kraju. Początkowo mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą się cieszyli z korzystania z Apple Pay za pomocą iPhone 6 lub iPhone 6 Plus oraz w niedalekiej przyszłości Apple Watch.

Link do całego wywiadu w języku angielskim:

Bill Gates banks on Apple Pay to bring mobile payments mainstream.
Zobacz także

Samsung Galaxy A5 - Sztuka mądrego wyboru.

Prezent pod choinkę. Prezent dla Taty, Mamy, Córki i Syna ...coś dla każdego.

Apple Watch – najciekawsze aplikacje, wsród nich UBER.

Huawei P8 czyżby lepszy niż iPhone 6 Plus i Galaxy S6 ?

Power bank - niezbędny ? TAK !!! ZAWSZE !