W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Zamknij ×
← Poprzedni Następny →
Polecamy
Author Img Autor artykułu: Ireneusz Świderski 14 sie 2014

Microsoft Surface Pro2 jest OK!

Można w nieskończoność kłócić się o to, czy pierwszy Surface Pro miał być w zamierzeniu tabletem czy laptopem z odpinaną klawiaturą. Tak czy inaczej, jedno jest pewne - oryginał daleki był od ideału w obu rolach ze względu na krótki czas pracy baterii, toporną budowę i podpórkę, której nie dało się wykorzystywać do pracy z urządzeniem na kolanach. Niecały rok później w nasze ręce trafia Surface Pro 2, który ma naprawić większość niedociągnięć wskazywanych przez nas przy okazji omawiania poprzednika. Przede wszystkim wprowadzona zostaje dwustopniowa podpórka, która powoduje, że urządzenie pewniej leży na kolanach. Jednocześnie procesor Haswell powinien rozwiązać problemy z krótkim czasem pracy baterii. Nawet klawiatury zostały nieco ulepszone, chociaż nie są niestety dostępne w cenie wyjściowej 899 dolarów. Czy to wszystko składa się na jakieś znaczące ulepszenie?

Za

  • Atrakcyjny, solidnie zbudowany pod względem sprzętowym

  • Wspaniały wyświetlacz

  • Szybkość działania, dłuższy czas działania baterii

  • Lorem ipsum Sint fugiat minim laborum fugiat aute reprehenderit non nisi voluptate deserunt occaecat commodo.twiejszy w obsłudze na kolanach


Przeciw

  • Nadal dość ciężki jak na samodzielny tablet

  • Ciągłe problemy z wpisywaniem
Wnioski

Nowy Surface Pro bardziej się sprawdza jako zastępstwo dla laptopa, ale jeśli potraktujemy go jak samodzielny tablet, to okaże się że, niewiele się zmieniło. Urządzenie najlepiej się sprawuje w trybie laptopa, ale wciąż nie zawsze jest tak wygodne w użyciu, jak prawdziwy ultrabook.

Kiedy przyszedł czas, żeby wydać werdykt w sprawie pierwszego Surface Pro, zdecydowaliśmy w końcu, że - pomimo wszystkich jego plusów - brakuje mu czegoś zarówno w porównaniu z laptopami, jak i tabletami. Nie powiedzielibyśmy, że Surface Pro 2 udało się naprawić wszystkie niedociągnięcia poprzednika, ale postęp jest widoczny. Przede wszystkim nowy model przynosi kilka zmian, które powodują, że Pro bardziej się sprawdza jako zastępstwo dla laptopa. Dwustopniowa podpórka ułatwia ustawienie sobie urządzenia na kolanach. Dwie klawiatury są tym razem mniej elastyczne, co też ułatwia pracę z urządzeniem leżącym na kolanach. Dzięki procesorowi Haswella (i pewnym poprawkom Microsoftu) urządzenie jest pod wieloma względami faktycznie szybsze niż notebook. Również dzięki procesorowi Haswella czas działania baterii znacznie się wydłużył - do tego stopnia, że jest zbliżony do czasu w podobnie skonstruowanym, jedenastocalowym ultrabooku.

Postępy są mniejsze, jeśli potraktujemy Surface Pro jak tablet. Wielka szkoda, ponieważ urządzenie to jest ze swej natury tabletem. (Jeśli jest inaczej, to dlaczego klawiatury sprzedawane są oddzielnie i dlaczego nie ma pełnowymiarowego portu SD?) Dłuższy czas pracy baterii to na pewno dobry znak, ale Surface Pro nie jest ani cieńszy, ani lżejszy od swego poprzednika, i praca na samodzielnym tablecie może być uciążliwa. Jasną stroną jest fakt, że wciąż Surface Pro jest łatwiejszy w obsłudze w trybie tabletu niż konwertowalny PC, taki jak Yoga 2 Pro. Będziesz miał teraz dostęp do większej liczby aplikacji niż w czasie, gdy recenzowaliśmy poprzednika Surface Pro 2, a pewne elementy Windows 8.1, na przykład skróty klawiaturowe na ekranie, świetnie się sprawdzają w trybie tabletu. Mamy jednak nadzieję, że, planując wersję Surface Pro 3, Microsoft skupi się na stworzeniu lepszego tabletu, tak jak Surface Pro 2 stał się lepszym laptopem. Jak dotąd Pro 2 po licznych poprawkach wciąż najlepiej się sprawdza jako notebook. Jeśli ktoś go kupuje, lepiej, żeby potrzebował tabletu i laptopa w mniej więcej takim samym stopniu. Jeśli jednak naprawdę potrzebujesz laptopa, którego od czasu do czasu użyjesz jak tabletu, nadal lepiej wyjdziesz na konwertowalnym ultrabooku.

Dane techniczne:Model: Microsoft SurfacePro 2
Wymiary: 274.5 x 173 x 13.5 (mm)
Waga: 907 g
Wyświetlacz:Ekran dotykowy: 10.6-calowy ClearTypefull HDtak
Rozdzielczość: 1920 ×1080 pikseli
System: Windows 8.1Pro
Pamięć na dane: 64*, 128, 256 lub 512 GB
Czytnik kart pamięci: Tak
Inne złącza: USB 3.0, mini DisplayPort
Procesor: Intel Core i54. generacji (Haswell) 1,6 GHz
Pamięć RAM: 4 lub 8 GB
Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n
Wideokamera/Aparat: 1,2 Mpix / 1,2 Mpix,
Bluetooth: Tak, w wersji 4.0
Czas pracy na baterii: 7-8 godzin
ZłączemicroUSB: Tak
Sklep zaplikacjami: Windows Store
Zobacz także

Samsung Galaxy A5 - Sztuka mądrego wyboru.

Prezent pod choinkę. Prezent dla Taty, Mamy, Córki i Syna ...coś dla każdego.

Apple Watch – najciekawsze aplikacje, wsród nich UBER.

Huawei P8 czyżby lepszy niż iPhone 6 Plus i Galaxy S6 ?

Power bank - niezbędny ? TAK !!! ZAWSZE !