W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Zamknij ×
← Poprzedni Następny →
Polecamy
Author Img Autor artykułu: Ireneusz Świderski 24 cze 2014

Google Glass jest już (do kupienia) w Europie.

łynne Google Glass przepłynęły ocean i na dobre zadomowiły się w Europie,właściwie na razie w Wielkiej Brytanii.
Już za skromną kwotę 1000 funtów, możesz na bieżąco dzielić się ze znajomymi widokiem z perspektywy FPS.

Tak naprawdę możesz dużo, dużo więcej bo aplikacje dla Google Glass powstają tak szybko jak grzyby po deszczu. Możesz sprawdzić pocztę z gmail, możesz przeszukiwać internet posługując się wysokiej jakości wyświetlaczem o rozdzielczości 720p. Możesz skorzystać z mapy, która do celu zaprowadzi cię jak nitka do kłębka. Oczywiście jedną z funkcji są też wideo rozmowy, wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów. Jak twierdzi firma google, ten futurystyczny gadżet to nadal prototyp ale jest on już na tyle zaawansowanym projektem że, to stwierdzenie można uznać za kokieterię. Świat zaczyna się przyzwyczajać do obecności Google Glass i wypuszcza na rynek aplikacje przeznaczone na to urządzenie. The Guardian publikuje najnowsze "gorące" wiadomości w Google Glass, pozwala na zapisanie ich gdy nie masz czasu przeczytać ich od razu. Z ciekawszych aplikacji można wymienić produkt serwisu goal.com. Aplikacja jest jak najbardziej na czasie w związku z mistrzostwami świata w piłce nożnej FIFA 2014 w Brazylii. Przy pomocy tej aplikacji otrzymujesz na bieżąco informacje o tym co ciekawego dzieję w danej chwili w świecie piłki nożnej. Google Glass na pewno zadomowi się na naszych twarzach, co do tego nie ma wątpliwości. Dążymy przecież do coraz większej wygody w korzystaniu z urządzeń multimedialnych. Jeden z aspektów to kolejne przesunięcie granicy prywatności lecz trudno ocenić czy to dobrze czy źle ale na pewno wpłynie na przejrzystość życia publicznego.

Szkoda że Pan biznesmen nagrywając naszych jaśnie wielmożnych polityków nie miał Google Glass mielibyśmy komplet: i dźwięk i obraz.

Zobacz także

Samsung Galaxy A5 - Sztuka mądrego wyboru.

Prezent pod choinkę. Prezent dla Taty, Mamy, Córki i Syna ...coś dla każdego.

Apple Watch – najciekawsze aplikacje, wsród nich UBER.

Huawei P8 czyżby lepszy niż iPhone 6 Plus i Galaxy S6 ?

Power bank - niezbędny ? TAK !!! ZAWSZE !