W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Apple Watch czyli inteligentny zegarek i komputer dotykowy w jednym posiada wiele przydatnych w codziennym życiu funkcji oraz aplikacji.
Zamknij ×
← Poprzedni Następny →
Polecamy
Author Img Autor artykułu: Ireneusz Świderski 16 sie 2015

Apple Watch – najciekawsze aplikacje, wsród nich UBER.

Apple Watch – sprawdź najciekawsze aplikacje dostępne na tym mini komputerze dotykowym


                            Apple Watch czyli inteligentny zegarek i komputer dotykowy w jednym posiada wiele przydatnych w codziennym życiu funkcji oraz aplikacji. Pozwala m.in. na odbieranie rozmów telefonicznych, czytanie e-maili, śledzenie aktywności fizycznej a nawet sterowanie niektórymi urządzeniami w mieszkaniu i zamawianie taksówki. Smartwatch obsługuje także płatności Apple Pay i zapewnia dostęp do asystenta Siri. Zgodnie z obietnicami producenta czas pracy baterii ma wynieść aż 18 godzin.Aplikacje dostępne w Apple Watch możemy podzielić na natywne (domyślne) oraz zewnętrzne, które na chwilę obecną wymagają niestety stałego połączenia z iPhonem. Wszystkie aplikacje zainstalowane na tym inteligentnym zegarku będą na razie jedynie rozszerzeniami aplikacji na iPhonea. W momencie, gdy dana aplikacja będzie włączona na zegarku, równocześnie uaktywni się na naszym telefonie. Więcej natywnych aplikacji zgodnie z informacjami firmy Apple ma się pojawić dopiero pod koniec 2015 r. Dodatkowo dosłownie kilka tygodni po premierze Apple Watcha, producent udostępnił WatchKit, który jest specjalnym zestawem narzędzi deweloperskich do tworzenia zupełnie nowych aplikacji. Programiści już pracują nad nowymi funkcjami i dla przykładu powstają takie aplikacje jak Starwood Hotels, która pozwoli otworzyć zegarkiem drzwi pokoju w hotelu, aplikacja American Airlines wyświetlająca na ekranie dotykowym kartę pokładową pasażera oraz wszystkie informacje na temat lotu, dzięki aplikacji Honeywell będzie można zdalnie regulować temperaturę w mieszkaniu, natomiast aplikacja o nazwie Lutron pozwoli nam zdalnie włączyć oraz wyłączyć światła w naszym domu.


Do natywnych (działających bez połączenia z iPhone’m) aplikacji dostępnych na chwilę obecną w zegarku Apple Watch możemy zaliczyć kalendarz, który pozwala na swobodne przeglądanie planu dnia a także przypomni nam o ważnych wydarzeniach, kolejna aplikacja to mapy, które pozwolą na szybkie dotarcie do określonego przez nas miejsca a także wskażą obecną lokalizację, inna ciekawa aplikacja nosi nazwę Helath&Fitness, która pozwoli monitorować nasze zdrowie oraz fizyczną aktywność, standardowo dostępna będzie także muzyka oraz zdjęcia, a także wirtualny asystent głosowy Siri, inne aplikacje to passbook, giełda, pogoda. Oczywiście dostępne będą także funkcje stricte zegarkowe takie jak timer, alarm i czas na świecie.
Jeśli chodzi natomiast o aplikacje zewnętrzne to wybór jest naprawdę ogromny i z pewnością każdy użytkownik Apple Watch’a znajdzie coś interesującego dla siebie (w zależności od potrzeb i zainteresowań), jednak do najciekawszych z pewnością można zaliczyć następujące aplikacje:


Aplikacja Uber, która pozwala na szybkie zamawianie taksówek bezpośrednio przez zegarek. Co więcej obserwuje na mapie przemierzaną trasę a więc podaje nam przybliżony czas zarówno przyjazdu kierowcy taksówki, jak i również dotarcia pod wskazany adres.
Aplikacja Mint, za pośrednictwem której można kontrolować stan naszych finansów. Aplikacja na bieżąco śledzi wysokość budżetu w oparciu o określone wcześniej cele i informuje nas wydatkach oraz przekraczanych limitach.
Aplikacja Knock powstała z przeznaczeniem dla wszystkich posiadaczy laptopów Apple, pozwala bowiem na szybki odblokowanie komputera za pośrednictwem dotykowego ekranu zegarka.
Aplikacja Slack, zapewnia nam stały kontakt z najbliższymi osobami poprzez opcję utworzenia kręgu konkretnych osób, na których wiadomości i powiadomienia będziemy mogli błyskawicznie zareagować za pomocą smartwatch’a.
Aplikacja Citymapper jest bardzo zbliżona w kwestii funkcjonalności do popularnej polskiej wyszukiwarki połączeń „jak dojadę”. Pozwala nam w szybki i prosty sposób znaleźć przejazd z jednego do drugiego miejsca za pośrednictwem komunikacji miejskiej. Dodatkową ciekawą opcją jest powiadomienie użytkownika o dotarciu na miejsce poprzez wibrację zegarka.
Aplikacja Shazam, która staje się coraz to bardziej popularna wśród użytkowników produktów firmy Apple. Pozwala ona na szybkie rozpoznanie muzyki usłyszanej w telewizji, w radiu czy nawet w sklepie. Dodatkowo na dotykowym ekranie może pokazać się także tekst konkretnego utworu.
Twitter, czyli jedno z najbardziej popularnych mediów społecznościowych także będzie dostępne w formie aplikacji na Apple Watch’u.
Aplikacja ESPN powinna zainteresować wszystkich fanów sportu, bowiem pozwala ona na śledzenie relacji z trwających wydarzeń sportowych oraz czytanie najnowszych informacji sportowych.

Można by pisać jeszcze bardzo dużo o różnych dostępnych apkach. Codziennie też powstają nowe więc każdy znajdzie coś dla siebie… Instalujcie i używajcie do woli.
Zobacz także

Samsung Galaxy A5 - Sztuka mądrego wyboru.

Prezent pod choinkę. Prezent dla Taty, Mamy, Córki i Syna ...coś dla każdego.

Huawei P8 czyżby lepszy niż iPhone 6 Plus i Galaxy S6 ?

Power bank - niezbędny ? TAK !!! ZAWSZE !

Microsoft Surface Pro 3 najszybszy tablet na rynku z ekranem dotykowym i klawiaturą „Type Cover”