W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.
Zamknij ×
← Poprzedni Następny →
Polecamy
Author Img Autor artykułu: Ireneusz Świderski 01 maj 2015

Apple Watch – inteligentny zegarek oraz mini komputer dotykowy w jednym już w sprzedaży !

 

Apple Watch – inteligentny zegarek oraz mini komputer dotykowy w jednym już w sprzedaży !

          Długo oczekiwany Apple Watch, czyli nowy produkt od giganta z Cuppertino trafił na rynek sprzedaży dokładnie 24 kwietnia 2015 r. Obecnie smartwatch dostępny jest jedynie w kliku wybranych sklepach na całym świecie m.in. w Berlinie, Los Angeles, Tokio czy Londynie, bowiem ideą producenta jest zakup Apple Watch wyłącznie za pośrednictwem Internetu, co ma zapobiegać długim kolejkom, które miały miejsce podczas wcześniejszych premier modeli iPhone’a oraz iPada. Ten mini komputer dotykowy prezentowany jest aż w 38 wersjach cenowych: od 349 do nawet 20 tysięcy dolarów.


apple_watch_prise


         Inteligentny zegarek wyglądem nawiązuje oczywiście do pozostałych produktów marki Apple. Dostępny jest w dwóch rozmiarach koperty 38 mm oraz 42 mm (dłuższy bok), a obudowa została wykonana w zależności od konkretnego modelu ze stali, posrebrzanego aluminium lub też złota, do tego istnieje możliwość personalizacji wymiennego paska (stalowy, gumowo-silikonowy, skórzany) a także ogromny wybór kolorystyczny.  Na spodzie koperty zamontowano specjalny czujnik tętna oraz złącze do ładowania urządzenia. Co do samego wyglądu charakterystycznym elementem Apple Watch’a jest jeszcze pokrętło tzw. cyfrowa korona, które wraz z ekranem dotykowym służy do obsługi zegarka. Klienci mają możliwość wyboru produktu spośród trzech wariantów: Apple Watch, Apple Watch Sport oraz Apple Watch Edition (obudowa wykonana z 18-karatowego złota w kolorze żółtym lub różowym). Warto dodać, iż smartwatch firmy Apple posiada szafirowy, niezwykle odporny na zadrapania, jak i uderzenia wyświetlacz Retina, który wyposażony został w technologię Force Touch (rozpoznawanie różnicy pomiędzy dotknięciem a naciśnięciem ekranu). Część funkcji użytkownik będzie także mógł obsługiwać głosem dzięki wyposażenia zegarka w opcję Siri.

Jeśli chodzi o sam system, to Apple Watch oparty jest na Apple S1, który jak zapewnia producent ma w zakresie wydajności dorównywać procesorom zamontowanym w starszych modelach iPhone’ów. Urządzenie będzie również wykorzystywać takie moduły jak Wi-Fi, NFC a także Bluetooth. Bez względu na wybrany model zegarka, każdy Apple Watch posiada dokładnie 8 GB wbudowanej pamięci, pojawia się tu jednak pewne ograniczenie od producenta - na utwory muzyczne można przeznaczyć nie więcej niż 2 GB, natomiast na zdjęcia nie więcej niż 75 MB. Należy jednak podkreślić, iż Apple Watch nie będzie w pełni samodzielnym urządzeniem, gdyż jego funkcjonalność została oparta na komunikacji z iPhonem (za pośrednictwem Wi-Fi oraz Buetooth 4.0). Apple Watch działa z iPhonem 5/5s/5c oraz 6/6 Plus. Na zegarku pojawiać się będą komunikaty na temat przychodzących wiadomości, rozmów telefonicznych czy też maili. Na wiadomości możemy odpowiedzieć wybierając jeden ze sposobów: dyktując odpowiedź głosowo, poprzez wybranie z dostępnej listy odpowiedzi proponowanych przez system, używając emotikon czy też kreśląc na ekranie dotykowym prosty rysunek. W kwestii odbierania oraz prowadzenia rozmów, możemy tego dokonywać bezpośrednio z zegarka dzięki wbudowanemu mikrofonowi oraz głośnikowi. Jeśli chodzi o przychodzące maile, to mamy możliwość jedynie ich przeczytania oraz usunięcia.

Apple Watch posiada oprócz standardowych wyżej wymienionych opcji, także wiele dodatkowych niezwykle przydatnych funkcji takich jak wbudowany czujnik mierzący rytm serca, akcelerometr, GPS (działa poprzez iPhone), aplikacje Workout oraz Activity, które mają na celu monitorowanie treningu a także policzą ilość spalonych kalorii czy też okres czasu spędzony aktywnie. Smartwatch wyposażony jest również w mapy z nawigacją a także pozwala na dokonywanie płatności poprzez zupełnie nowy system Apple Pay (na początku będzie jednak dostępny jedynie w USA). Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest indukcyjne ładowanie urządzenia za pomocą ładowarki o magnetycznej końcówce, która wykorzystuje technologię znaną z MagSafe. Interesująco zapowiada się również funkcja o nazwie Digital Touch, która umożliwi swobodną interakcję między dwoma zegarkami Apple Watch.Mimo, iż inteligentny zegarek Apple Watch z dotykowym ekranem dostępny jest na rynku zaledwie od tygodnia opinie na temat tego produktu są bardzo podzielone – część użytkowników zachwala zegarek głównie pod względem masy dostępnych funkcji, wytrzymałości (na podstawie przeprowadzonych licznych testów przez serwis iPhonefixed okazało się, iż szkło nie zarysowało się nawet po użyciu wiertarki !) a także pełnej personalizacji wyglądu zegarka (od sportowych aż po eleganckie i klasyczne wersje). Do tego smartwatch jest ceniony szczególnie przez osoby dbające o zdrowy styl życia i aktywność, dla których jest on idealnym „urządzeniem fitness” – nie tylko posiada wiele sportowych i zdrowotnych aplikacji ale również dzięki pełnej interakcji z iPhonem podczas wykonywania ćwiczeń nie trzeba zabierać ze sobą smartfona, bo przecież wszystkie powiadomienia wysyłane są bezpośrednio do systemu Aplle Watch. W kwestii wytykanych błędów pierwszym jest oczywiście zbyt krótki czas pracy baterii (mimo. Iż producent zapewniał o 18-godzinnej bezproblemowej pracy urządzenia), kolejnym problemem jest również wolne działanie i zawieszanie się niektórych aplikacji a także dosyć skomplikowana obsługa zegarka, na którą trzeba przeznaczyć trochę czasu, aby w pełni móc korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji.

Niestety wciąż nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Apple Watch będzie dostępny na naszym rynku, bowiem na polskiej stronie internetowej producenta Apple nie ma nawet wzmianki na temat tego produktu.
Zobacz także

Samsung Galaxy A5 - Sztuka mądrego wyboru.

Prezent pod choinkę. Prezent dla Taty, Mamy, Córki i Syna ...coś dla każdego.

Apple Watch – najciekawsze aplikacje, wsród nich UBER.

Huawei P8 czyżby lepszy niż iPhone 6 Plus i Galaxy S6 ?

Power bank - niezbędny ? TAK !!! ZAWSZE !